fAALİYETLER

 • Faaliyet Fotoğraf

  Gordion KazI Projesİ ve KÜltÜrel MirasIn KorunmasI ÇalIŞTAYI

  Polatlı Duatepe Eğitim Kültür Sanat ve Gençlik Derneği olarak 18.07.2017 tarihinde  Pensilvanya Üniversitesi Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Polatlı Belediyesi ve Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Polatlı Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen “Gordion Kazı Projesi ve Kültürel Mirasın Korunması” çalıştayına katıldık. Dernek başkanımız ve aynı zamanda Polatlı Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Erol Güngör’ün açılışını yaptığı çalıştay kapsamında Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdür Yardımcısı Halil Demirdelen ve Gordion kazısı 2. Başkanı Prof. Dr. Ayşe Salzmann tarafından Frig uygarlığının başkenti olan Gordion antik şehri ve bölgedeki tümülüslerin ve diğer tarihi değerlerin korunması, Polatlı tarihinin tanıtılması üzerinde durulurken, Arkeobotanikçi  Prof. Dr. Naomi Miller Gordion şehri ve civarındaki binlerce yıllık bitkilerin ve ekolojik dengenin de korunması gerektiğine değindi.

  Çalıştayın ikinci kısmında küçük gruplar oluşturularak Polatlı tarihinin tanıtılması için yapılabilecek faaliyetlerle ilgili çalışmalar yapıldı ve bu çalışmalar rapor halinde sunuldu.
  Dernek olarak katıldığımız bu çalıştay bizlerde Gordion ve Polatlı tarihi ile ilgili bir bilinç ve farklı bir bakış açısı oluştururken, aynı zamanda Polatlı tarihinin tanıtımına ve tarihi alanların korunmasına katkıda bulunmak için üzerimize düşeni yapmak konusunda derneğimizin faaliyetlerine katkıda bulundu.  Ayrıntılı fotograflar için Foto Galeri sayfamıza bakınız.

 • Faaliyet Fotoğraf

  dostluk yemeĞİ

  İlçemizde ikamet etmekte olan Suriyeli kardeşlerimizden bir kısmı ile Halk Eğitim Merkezi'nde öğle yemeği yedik. Sıcak bir sohbet eşliğinde geçen bu toplantı ve yemeğin ilerleyen günlerde de devamı gelecektir. Ayrıntılı fotograflar için Foto Galeri sayfamıza bakınız.

 • Faaliyet Fotoğraf

  Voleybol İle haklarIMIzI alIyoruz

  Duatepe Spor Kulübü adına yazıp başvurduğum "Voleybol İle Haklarımızı Arıyoruz" isimli projemiz, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün programı tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi (UÇM) tarafından yürütülen Küçük Destek Programı çerçevesinde geçen hafta desteklenmiştir.Aynı zamanda Polatlı'da Voleybolun gelişimi için desteklenmiştir.Sporda katılım,herkesin spor yapma hakkı,kazanmaktan çok sporun spor olgusu ile verilmesi,sporda özellikle akran,antrenör ve öğretmen şiddetinin azaltılmasını gibi problemlerin çevremizde varlığından dolayı ve bu problemlere çözüm getirdiğimiz için vede başarılı voleybol çalışmalarımızın görünürlülüğünden dolayı Bilkent Üniversitesi Merkezli Uluslararası Çocuk Merkezi (UÇM) tarafından finansal desteğe layık görülmüştür. Bu kapsamda üzerinde Çocuk Hakları Teması yazılmış 100 adet Voleybol Topunu Polatlı'daki okullara dağıtacağız.